Skip to content
Strona główna » Jak wybrać dobrego architekta?

Jak wybrać dobrego architekta?

  Jest kilka czynników, które od pierwszego kontaktu wskażą Ci dobrego architekta, z którym warto współpracować.
  Tutaj znajdziesz najwżeniesze z nich:

  1. PYTANIA:
  Dobry architekt to taki, który pyta i słucha odpowiedzi. Już od pierwszego kontaktu, nawet przed wyceną, powinien zapytać Cię o szczegóły dot. działki, Twojego zapotrzebowania i preferencji – żeby odpowiednio dobrać i wycenić projekt. Architektura to nie produkcja masowa, każda sytuacja jest inna, a indywidualne podejście to klucz do udanej współpracy.


  2. KONTAKT:
  Jeśli od początku trudno skontaktować się z architektem (np. nie odbiera telefonu, a odpowiedź na maila zajmuje więcej niż kilka dni) – poszukaj kogoś innego. Projekt i pozwolenie na budowę z natury rzeczy trwają, ale architekt, z którym trudno się porozumieć może przeciągać cały proces o długie miesiące i zaprzepaścić Twoje plany budowy.


  3. REALIZACJE:
  Zrealizowane projekty są najlepszym świadectwem dla architekta – pokazują, że współpraca ma przełożenie na rzeczywistość, a klienci wybudowali się i są tak zadowoleni ze swoich domów, że z chęcią pozwalają je fotografować i udostępniać na stronie architekta jako świadectwo udanej współpracy i pozytywnych relacji na długo po uzyskaniu pozwolenia na budowę.


  4. OFERTA vs CENA:
  Budowa domu to kosztowne przedsięwzięcie, ale trzeba do niego podejść z równowagą – na niektórych rzeczach można zaoszczędzić.. architekt nie jest jedną z nich. Dobry architekt sprawdzi działkę, przygotuje rzetelny projekt indywidualny i skrupulatnie przeanalizuje projekt gotowy (może zaproponuje lepsze rozwiązania) – to wszystko może zaoszczędzić Ci nawet dziesiątki tysięcy wydane podczas budowy. Nie daj się skusić na najniższą wycenę – najpierw sprawdź, co zawiera i jakie standardy jakości oferuje. Architektura to nie produkcja masowa, a jeśli taką jest, to rzeczywiście kosztuje mniej, ale i wartość jaką oferuje jest niska.


  5. LOKALIZACJA:
  najkorzystniej jest najpierw poszukać architekta lokalnie. Dobry architekt zaoferuje załatwienie formalności i uzyskanie pozwolenia na budowę, a to najlepiej zrobić będąc na miejscu. Nie od dziś wiadomo też, że “co urząd, to obyczaj” – dobrze, gdy architekt te “obyczaje” zna.


  Teraz wiesz jak rozpoznać dobrego architekta.

  Chcesz przekonać się, jak to wygląda w rzeczywistości?

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI – pomożemy Ci na każdym etapie drogi do własnego domu

  #projektdomu #wybordzialki #kiedydoarchitekta #projektindywidualny #budowadomu #adaptacjaprojektu #konsultacjezarchitektem #architktpabianice #architektlodz

  POZOSTAŁE ARTYKUŁY
  Jak wybrać dobrego architekta?

  Jest kilka czynników, które od pierwszego kontaktu wskażą Ci dobrego architekta, z którym warto współpracować. Tutaj zna…

  Kiedy do architekta?

  Dlaczego wizyta u architekta to najlepszy krok w każdym przypadku? Niezależnie od tego, czy masz już działkę i wyma…

  Jak zacząć?

  Chcesz mieć własny dom, ale nie wiesz jak zacząć? Tutaj znajdziesz kluczowe wskazówki o tym, jak rozpocząć drogę do włas…